Kartepe Zirvesi

Dr. Mehmet Ali Çimen

TÜBİTAK MAM Enerji Enstitüsü Müdür Yardımcısı

1985 doğumlu olan Mehmet Ali ÇİMEN, 2007 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Kontrol Mühendisliği bölümünde ve 2008 yılında aynı üniversitede Elektrik Mühendisliği bölümünde lisans eğitimlerini tamamlamıştır.

 

2010 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği bölümünde elektrikli araçlar ile ilgili tezi ile yüksek lisansını tamamlamış, yine aynı üniversite ve bölümde raylı taşıtlarla ilgili tezi ile doktorasını tamamlamıştır.  

2007-2012 yılları arasında TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi Enerji Enstitüsünde elektrikli araç teknolojileri konusunda araştırmacı olarak çalışmış ve elektrikli/hibrit elektrikli araç geliştirme projelerinde görev almıştır. 


2012-2016 yılları arasında raylı sistem araçlarının geliştirilmesi konusunda projelerde uzman araştırmacı ve proje yöneticisi olarak görevler almıştır. 2016 yılından bu yana TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi Enerji Enstitüsü'nde Ulaştırma Teknolojileri ile ilgili birimlerden sorumlu müdür yardımcısı olarak görev yapmaktadır.