Kartepe Zirvesi

Burhan ÖZKAN

Yapımcı

1962 Kastamonu doğumlu Burhan Özkan, Mimar Sinan Üniveristesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel bölümünde okudu. Daha öğrencilik döneminde yurt içi ve yurt dışında anıt heykeller yaptı, ödüller aldı ve saygın sergilere katıldı.


Öğrencilik döneminde başladığı reklamcılık mesleğini, Omnia reklam ajansını kurarak sürdürdü. Siyasi partilerin seçim kampanyalarını da yapan Özkan; bir çok yerli ve yabancı markanın reklamlarını yaptı. 1997 yılında reklamcılık faaliyetlerine ek olarak ,Om Yayınlarını bastığı kitaplarla iki kez Sedat Simavi ödülünü aldı. 2000 yılından itibaren Om Medya şirketini kurdu. Om Medya bünyesinde Türkiye’de en çok satan dergilerini de barındıran 12 dergi yayınladı. Bağımsız yayıncılık yapan medya grubunun çıkardığı All, All Decor, All for Kids,L’Officiel beli başlı dergiler arsındadır. 2017 yılında Om Medya’yı başka bir yatırımcıya satışını gerçekleştirdi. 15 yıldır Türkiye İhracatçılar Meclisinin iletişim ve stratejik danışmanlığını yapan Burhan Özkan, ilkini düzenlediği ve hala her yıl büyüyerek sürdürülen Türkiye İnnovasyon Konferansının fikir sahibi ve stratejisidir.


Elektronik ticaret alanında www.1v1y.com adlı, Türkiye’nin en büyük 3. alışveriş portalini kurucusu ve ortağı olan Burhan Özkan, ağırlıklı olarak medya, reklam, ekonomi ve strateji alanlarında faaliyet gösteren şirketlerine Maya Film’i katarak; televizyon ve sinema içeriği üretmek üzere Türkiye’nin en büyük stüdyolarını Kocaeli’de kurmuştur. Filinta dizisini çekti ve Türkiye’nin ilk uluslararası ortaklı (Rusya) dizi projesi olan Kalbimin Sultanı dizisini çekimlerine halen devam etmektedir.