Kartepe Zirvesi

Yasin TORUN

AKATED

İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden 2004 yılında mezun oldu. İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi bünyesinde 2005 – 2008 yılları arasında içme suyu isale hatları, şebeke hatları, su hazneleri ve terfi merkezleri inşasında kontrol mühendisi olarak görev yaptı. Sorumluluğu altında yürütülen projelerden Melen Boğaz Geçiş Hattı Projesi ile İstanbul Boğazı’nın altından içme suyu hattı geçiren ekipte yer aldı. 


2007 yılında Avrupa Birliği tarafından desteklenen Horizon 2020 (Akdeniz’in 2020 Yılı İtibariyle Kirlilikten Arındırılması) Projesi kapsamında İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi adına Fransa’da Türkiye’yi temsil etti ve sunum yaptı. 2007 yılında İstanbul’da düzenlenen 5. NATO Barış ve Güvenlik için Bilim Çalıştayı’na İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi adına gözlemci olarak katıldı.


 2009 yılında düzenlenen İstanbul 1. Su Forumu’na katıldı ve aynı yıl İstanbul’da icra edilen 5. Dünya Su Forumu hazırlık sürecinde İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi adına Koordinatör olarak çalıştı. Metropollerde Su Yönetimi ve İki Metropolde (İstanbul ve Moskova) Su Yönetiminin Değerlendirilmesi isimli yüksek lisans tezi ile 2010 yılında İstanbul Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansını tamamlayarak mesleki birikimini akademik boyuta taşıdı. ISTT (Uluslararası Kazısız Teknoloji Cemiyeti) Yönetim Kurulu Üyesi ve WWC (Dünya Su Konseyi) Guvernörü olarak görev yapmaktadır.