Kartepe Zirvesi

Ayhan ZEYTİNOĞLU

Kocaeli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı

Lisans eğitimini Londra’da bitirdikten sonra 1980 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde Indıana Üniversitesinde işletme eğitimi gördü. 1983 yılının sonunda onur listesine girerek mezun oldu. 1984 yılında Butler üniversitesinde uluslararası finans konusunda master çalışmasına başladı ve 1985 yılında başarı ile bitirdi. Halen Marmara Üniversitesi Avrupa Topluluğu Enstitüsünde Avrupa Birliği Tarım Sübvansiyonları konusunda doktora çalışmaları yapıyor. 


1985 yılında askerlik görevini Burdur’da yaptı. 1986 yılında aile işletmesinde göreve başladı ve halen Zeytinoğlu Yem Tarım ve Endüstriyel Ürünler A.Ş.’de Genel Müdür olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda Arkas, ve Zeytinoğlu Grubunun ortaklığı olan Autoport Liman İşletmesinde Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevini üstlendi. Zeytinoğlu Denizcilik Genel Koordinatörüdüt. 


1989 yılında Kocaeli Sanayi Odasının kuruluşunda görev aldı. Kuruluşundan bugüne kadar adı geçen kuruluşta Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. 1995 yılında Başkan Vekili seçildi. Ocak 2009’da seçimlerde Kocaeli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilmiştir.