Kartepe Zirvesi

Olga CHEPELIANSKALA

UNICITI

Uluslararası bir sürdürülebilirlik uzmanı Olga Chepelianskaia UNICITI'nin kurucusudur. Asya şehirlerinde sürdürülebilir ve iklime dayanıklı kentsel gelişim, doğal ekosistemler ve kültürel mirasın canlandırılması, iklim finansmanı ve temiz enerji konularında uzmanlaşmıştır. 15 yılı aşan meslek hayatı boyunca, 20 şehir ve 40 ülkeyi kapsayan beş büyük uluslararası programı yönetmiş, önde gelen yedi uluslararası kuruluşla çalışmıştır: ADB, CDIA, Rockefeller Vakfı, UNDP, UNECE, UNEP ve UNESCAP.


Teknik uzmanlığı, iklim direnci ve DRR'yi, entegre kentsel planlama ve kentsel tasarımı, kültürel mirasın canlanması ve doğal varlıkların değerlenmesini, sürdürülebilir turizm ve yerleşim, kentsel altyapı hizmetlerini ve iklim finansmanını kapsamaktadır. Uzmanlığıu program yönetimi, politika ve yönetişim, halkın katılımı ve paydaş katılımı, kapasite geliştirme, halkla ilişkiler ve iletişimi ile kesişmektedir. Marka yaklaşımı, Asya şehirlerinin doğal ve kültürel varlıklarını gelişimlerini merkeze yerleştirerek canlı, sürdürülebilir, iklime dayanıklı, ekonomik olarak dinamik, kapsayıcı ve kültürel açıdan benzersiz olmalarına yardımcı olmaktır.


Birçok uluslararası etkinliğinin konuşmacı ve moderatörü olmuştur: Dünya Bankası Akıllı Cumhuriyet 2019 (Delhi, Hindistan), 361 Gelecek İçin Tasarım Konferansı (Mumbai, Hindistan), 2018 Yerleşim Haftası (Wuhan, Çin), 54. ISOCARP. Kongre (Bodo, Norveç), TEDxFMS (Yeni Delhi, Hindistan), 4. Küresel İklim Politikası Konferansı (Sao Paulo, Brezilya), Dünya Kentsel Forumu 9 (Kuala Lumpur, Malezya), ICLEI Esnek Şehirler Asya-Pasifik (Ho Chi Minh, Vietnam), İklim Forumu'17 (Moskova, Rusya), Gelecekteki Enerji Forumu 2017 (Astana, Kazakistan), Sürdürülebilir ve Esnek Kentler ve Kırsal Alanlar Oluşturmada Yerel ve Kentsel Yönetimlerin Rolü UNDP Asya Forumu (Haiyang, Çin).