Kartepe Zirvesi

Canan ÖZSOY

GENNA İstanbul

1993 yılında Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi, İletişim Sanatları (Reklam ve Halkla İlişkiler) Bölümü’nden mezun oldu. 1994- 95 yılları arasında Londra’da staj ve dil eğitimi aldı. 1996- 1997 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümü’nde 1 yıllık Marka Müdürlüğü ve M. Yöneticilik Sertifika Programını tamamladı. 


1996 yılında, Ema Reklam’da Vestel, Carrefour, Anadolu Grubu, Raks,vb markalara hizmet veren müşteri temsilcisi olarak başladığı ajans hayatı, 1999’da Ajans Ultra’da müşteri direktörü ve başkan yardımcısı olarak devam etti. Ajans Ultra’da başlıca Bayındırbank, Mastercard, LCWaikiki, Finansbank, CardFinans, Coca Cola markalarından Turkuaz Su, Nestea, Schweppes, Ülker Çikolata, Halley, Voila’ya vb birçok müşteriye hizmet verdi. 2014- 2016 yılları arasında kariyerine reklamveren tarafında Anadolubank Reklam ve Halkla ilişkiler Grup Başkanı ve Turkcell’in Marcom ekibinde devam etti. Altavia’da Carrefour, Teknosa, İndesit Ariston, Sephora, Bonus, Groupama gibi markaların satış iletişimini yaptı. Bu yıllarda farklı deneyimler kazanmak için dergicilik ve Mastercard’a danışmanlık yaptı.


2010 – 2013 döneminde, Genna İstanbul’da Ajans Başkan yardımcısı olarak, başlıca; THY, Anadolujet, TAV, Muratbey, Duru Bulgur, Selva, Medipol, Bambi Yatak, Kültür Ve Turizm Bakanlığı, ÇSGB, Koska vb markaların iletişim süreçlerinde yer aldı. Marka iş birliklerinin etkisi her zaman ilgisini çektiği için başta Turkcell olmak üzere 3 yıl boyunca farklı markalarla dijital kanallar ağırlıklı trafik artırıcı yeni co –brand projeler geliştirdi. Halen Genna İstanbul Ajans Başkan Yardımcısı olarak kariyerine devam etmekte, bu arada haftalık yayınlanan Soyut Şeyler Ekonomisi Programının prodüktörlüğünü de yapmaktadır.