Kartepe Zirvesi

Ali SAYDAM

Bersay İletişim

1965 yılında İstanbul Erkek Lisesi ve Bern Üniversitesi mezunu. 1978-1981 yıllarında Milliyet gazetesi tarafından yayınlanan Hey Dergisi’nde muhabir olarak çalıştı. 1982-1986 yılları arasında Karacan Yayınları’nda Genel Müdürlük görevini üstlenen Saydam, sırasıyla Sabah Gazetesi Dergi Grubu Genel Müdürlüğü, Güneş Yayınları’nın Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü görevlerini yürüttü.  2002 yılında Sabah Gazetesi’nde, 2006-2012 yılları arasında Akşam Gazetesi’nde, 2012 yılından itibaren de Yeni Şafak Gazetesi’nde köşe yazılarını sürdüren Saydam, aynı zamanda Marketing Türkiye Dergisi’nde yazılarına devam etmektedir.

 

İstanbul Üniversitesi, İletişim Fakültesi’nde lisans ve yüksek lisans sınıflarına 10 yıl süreyle ders veren Saydam, 15 yıldır Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümünde “Müşteri İlişkileri Yönetimi” dersi vermektedir. 


“Algılama Yönetimi”, “Eş ve Müşteri Nasıl Kaybedilir?”, “Vazgeçmek Özgürlüktür”, “İktidar Yalnızlıktır” adlı kitapları, yazarın bilinen çalışmalarıdır. “Algılama Yönetimi” adlı kitabı, “Perception Management” adıyla İngilizce ve Almanca’ya, “Eş ve Müşteri Nasıl Kaybedilir?” kitabı ise “How to Lose Wives and Clients” adıyla İngilizce’ye kazandırılmıştır.